izvrsen komitet

Македонија

Предвремени избори до крајот на оваа година, бара Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Орце Костов
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ изразил благодарност за сплотеноста на пратеничката група затоа што покажала дека ја почитува волјата на народот и е против наметнати уставни
Македонија

По оставките во ВМРО-ДПМНЕ, состанок на партискиот Извршен комитет

А1он
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржува состанок по серијата партиски оставки поради несогласување со актуелното раководство предводено од претседателот Христијан Мицкоски. Оставка на претседателската функција
Македонија

(ВИДЕО) Николоски: Партијата е единствена во ставот дека договорот е штетен

Кристијан Ландов
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, по завршувањето на Извршниот комитет побара да се формира техничка влада со мандат од 100 дена, а со тоа премиерот