hronika

Свет

ВИДЕО: Снимен руски историчар како фрла делови од телото на неговата девојка во река

А1он
Руските медиуми објавија видео снимка од надзорните камери на која се гледа како угледниот 63 годишен историчар Олег Соколов фрла делови од телото на 24
Македонија

Ограбени четворица Пакистанци покрај железничката пруга Велес – Скопје

А1он
Во Полициската станица Велес,четири лица од Пакистан, на 9-ти ноември пријавиле дека околу 07:00 часот, покрај железничката пруга Велес – Скопје, неколку лица со закана
Македонија

На ГП „Долно Блаце“ приведен албански државјанин баран од Интерпол

А1он
Албански државјанин вчера на граничниот премин „Долно Блаце“ е лишен од слобода откако при извршена проверка било констатирано дека се наоѓа во оперативната евиденција со
Македонија

Приведени петмина Кубанци кои илегално влегле во земјава

А1он
Вчера во 07.30 часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и граничен надзор „Меџитлија“, пред село Кременица, битолско, привеле пет лица, сите од
Македонија

Бугарин со фалсификувана возачка дозвола уапсен на „Деве Баир“

А1он
Вчера во 21.35 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен 45 годишен маж од Република Бугарија, поради тоа што при контрола приложил
Македонија

Кумановец излета од пат на клучката „Петровец“ и загина на местото на несреќата

А1он
Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки. Како