hristijan mickoski

Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Со мојата напорна работа ќе докажам дека не сум марионета

А1он
Христијан Мицкоски во своето обраќање пред делегатите на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ во Валандово, на кој што беше избран за претседател, кажа дека мора да се