holivud

Магазин

Почина Ленс Редик, познат актер кој сите го обожаваа

А1он
Ленс Редик, актерот познат по улогите во серијата The Wire („Жица“) и серијата филмови Џон Вик, почина на 60-годишна возраст, пишува американски TMZ. Официјални лица
Магазин

ВИДЕО: Новиот хорор филм неиздржлив за сите-излегуваат од кино салите

А1он
Новиот хорор The Outwaters” е толку вознемирувачки што некои гледачи напишаа дека излегувале од кино салата за да се повраќаат, а многу од нив биле
Магазин

Почина човекот кој беше инспирација за филмот „Терминал“ на Стивен Спилберг.

А1он
Мехран Карими Насери, ирански политички бегалец кој живееше на парискиот аеродром „Роаси-Шарл де Гол“ повеќе од 18 години и беше инспирација за филмот „Терминал“ на
Магазин

Оливија Њутн-Џон почина по долга борба со ракот на дојка

А1он
Пејачката и актерка Оливија Њутн-Џон, која глумеше во филмот „Брилијантин“ и имаше неколку хит песни во текот на нејзината кариера, почина на 73-годишна возраст, беше
Магазин

Стивен Спилберг го режира видеоспотот на Маркус Мамфорд

А1он
Стивен Спилберг го режира својот прв спот за првото соло музичко видео на Маркус Мамфорд. Култниот режисер – познат по својата легендарна кариера на големото
Магазин

Објавени фотографии од венчавката на српската манекенка и ѕвездата на „Топ ган“

А1он
Објавени се фотографии од раскошната свадба на српската манекенка и актерка Нина Сеничар и американскиот актер и ѕвезда на филмот „Топ ган: Маверик“ Џеј Елис.