ВИДЕО: Новиот хорор филм неиздржлив за сите-излегуваат од кино салите

Од:

Новиот хорор The Outwaters” е толку вознемирувачки што некои гледачи напишаа дека излегувале од кино салата за да се повраќаат, а многу од нив биле погодени од фотографиите и звуците од филмот.

Поради филмот, на многумина им пристигнувале известувања на паметните часовници дека срцето им чука премногу брзо, а многумина имаа напади на анксиозност за вретраењето на филмот од еден час и 40 минути. Филмот прикажува патување во пустината Мохава, кое станува траорно откако групата кампери ќе почне да доживува необјаснети звуци, вибрации и неприродно однесување на животните.

„Тогаш една ноќ се сè менува, кога четворица ќе тргнат на застрашувачко патување низ ужас“, стои во описот на филмот.

Оние кои успеале да го изгледаат филмот ги поделија своите искуства на социјалните мрежи.

„The Outwaters“ е првиот филм од кој имам кошмари“, напиша корисник на Твитер, додека другиот коментира како закрепнува од гледањето на филмот“.

„Од звукот така ми се заврте во главата што морав да излезам за да повратам. Ова никогаш не ми се случило порано“, напиша еден гледач.

„Повеќе е вознемирувачки отколку страшен, ако тоа има никаква смисла“, напиша уште еден гледач на фимот гледачот на Твитер.

Сепак, и покрај сите коментари, филмот доби солидни 71 процент прегледи на критичарите на „Ротен Томато“, а исто така заработи 60% од позитивните оценки на публиката на страницата.

Би можело да ве интересира

Добитникот на Еми ја продава куќата, поради штрајкот во Холивуд останал без пари за храна

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска