holivud

Магазин

Продолжуваат обвинувањата за сексуално вознемирување во Холивуд, овој пат обвинет Дастин Хофман

А1он
Писателката Ана Грам Хантер го обвини глумецот Дастин Хофман дека сексуално ја вознемирувал за време на снимањето на серијата „Смртта на еден продавач“ во 1985
Магазин

Американската филмска академија го исклучи продуцентот Харви Вајнстин

А1он
Американската академија за кинематографија, која ги доделува наградите „Оскар“, го исклучи од своите редови обвинетиот продуцент за сексуално злоставување Харви Вајнстин. Академијата, во која од