vajnstin

Магазин

ВИДЕО: На Вајнстин сепак ќе му се суди за силување во Лос Анџелес

А1он
Судот во Лос Анџелес не го прифати предлогот на одбраната – да се отфрлат три обвиненија за силување против поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин. Додека
Магазин

ВИДЕО: Вајнстин се изјасни за невин за силувањата во Лос Анџелес

А1он
Поранешниот холивудски продуцент Харви Вајнстин вчера пред Судот во Лос Анџелес се изјасни за невин, за силување и сексуални напади врз пет жени, соопшти канцеларијата
Магазин

На Вајнштајн одземено британското признание за придонес во филмската индустрија

А1он
Велика Британија му го одзеде признанието на продуцентот Харви Ванштајн за придонес во британската филмска индустрија, што го доби во 2004 година. Поранешниот холивудски продуцент
Магазин

Жртвите на Вајнстин ќе добијат приближно 19 милиони долари

А1он
Жртвите на сексуалните напади на американскиот филмски продуцент Харви Вајнстин ќе добијат вкупно околу 19 милиони долари, изјави главната обвинителка на Њујорк, Летиција Џејмс. Вајнстин
Свет

Вајнстин обвинет за силување и кривично сексуално дело

А1он
Обвинител на Менхетен покрена обвинение против американскиот продуцент Харви Вајнстин за силување и кривично сексуално дело. Обвинителот Сајрус Р. Венс во образложението за обвинението истакна
Свет

Њујорк со тужба против студиото на Вајнстин бидејќи не ги заштитиле вработените

А1он
Поради сомнежи дека студиото не ги заштитило вработени од продуцентот Харви Вајнстин, државата Њујорк ја тужеше компанијата „Вајнстин“. Продуцентот беше обвинет од неколку жени за
Магазин

Квентин Тарантино конечно се огласи за сексуалното вознемирување на актерките

А1он
Филмскиот режисер Квентин Тарантино изјави дека знаел што правел со жените неговиот соработник, продуцентот Харви Вајнстин и оти сега му е срам што не реагирал
Магазин

Американската филмска академија го исклучи продуцентот Харви Вајнстин

А1он
Американската академија за кинематографија, која ги доделува наградите „Оскар“, го исклучи од своите редови обвинетиот продуцент за сексуално злоставување Харви Вајнстин. Академијата, во која од