Почина актерот Ричард Белзер

Од:

Актерот Ричард Белзер, најпознат по улогата на детективот Џон Манч во сериите Homicide: Life on the Street и Law & Order: SVU, почина на 78-годишна возраст.

Форбс објави дека причината за смртта сè уште не е соопштена за медиумите.

Белзер е роден на 4 август 1944 година во Конектикат, а кариерата ја започна како стенд-ап комичар во клубовите во Њујорк.

Глумеше во неколку ТВ серии пред да ја добие улогата на детективот Џон Манч во серијата Homicide: Life on the Street во 1993 година. Истата улога ја играше до 2013 година.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Катерина Павлова-Николовска