Оливија Њутн-Џон почина по долга борба со ракот на дојка

Од:

Пејачката и актерка Оливија Њутн-Џон, која глумеше во филмот „Брилијантин“ и имаше неколку хит песни во текот на нејзината кариера, почина на 73-годишна возраст, беше објавено на нејзината официјална страница на Фејсбук.

dobivaj vesti na viber

Актерката почина утрово во својот ранч во Јужна Калифорнија, опкружена со семејството и пријателите, се вели во објавата.

Њутн-Џон почина по долга борба со ракот на дојката, потврди денеска нејзиното семејство, објавуваат светските медиуми.

Би можело да ве интересира

Почина Ен Хеч: холивудската ѕвезда исклучена од апарати

Ана Ололовска

Актерка од филмот „Елвис“ пронајдена мртва

Ана Ололовска

Стивен Спилберг го режира видеоспотот на Маркус Мамфорд

Горан Наумовски

Објавени фотографии од венчавката на српската манекенка и ѕвездата на „Топ ган“

Горан Наумовски

Ѕвездата на „Кум“ Џејмс Кан почина на 82-годишна возраст

Ана Ололовска

Ѕвездата на „Goodfellas“, Реј Лиота, почина на 67 години

Ана Ололовска