Почина актерката Кирсти Ели

Од:

Актерката Кирсти Ели, најпозната по улогата во хумористичната серија Cheers од 1980-тите и 90-тите години, почина од рак на 71-годишна возраст, соопшти семејството.

„Со тага ве известуваме за смртта на нашата неверојатна, мајка полна со љубов“, напишаа нејзините деца.

Ели доби Еми награда за улогата во популарната ТВ серија. Таа исто така глумеше во „Veronica’s Closet“, Star Trek II: The Wrath of Khan, Drop Dead Gorgeous и Look Who’s Talking.

Во соопштението на семејството не е прецизирано од кој рак таа починала, но било наведено дека „неодамна е откриен“.

Би можело да ве интересира

Почина човекот кој беше инспирација за филмот „Терминал“ на Стивен Спилберг.

Горан Наумовски

Почина Ен Хеч: холивудската ѕвезда исклучена од апарати

Ана Ололовска

Оливија Њутн-Џон почина по долга борба со ракот на дојка

Ана Ололовска

Актерка од филмот „Елвис“ пронајдена мртва

Ана Ололовска

Стивен Спилберг го режира видеоспотот на Маркус Мамфорд

Горан Наумовски

Објавени фотографии од венчавката на српската манекенка и ѕвездата на „Топ ган“

Горан Наумовски