Почина Ленс Редик, познат актер кој сите го обожаваа

Од:

Ленс Редик, актерот познат по улогите во серијата The Wire („Жица“) и серијата филмови Џон Вик, почина на 60-годишна возраст, пишува американски TMZ.

Официјални лица за спроведување на законот изјавија за TMZ дека телото на Ленс било пронајдено во неговиот дом во Студио Сити околу 9:30 часот во петокот.

Причината за смртта не е јасна, но припадниците на полицијата велат дека се чини дека смртта настапила по природен пат.

Актерот го промовираше својот најнов филм „Џон Вик 4“ и во оваа прилика требаше да гостува во бројни емисии.

Ленс во средата наутро објави селфи на социјалните мрежи, позирајќи во својот дом со своите кучиња, но реши да ја прескокне премиерата на „Џон Вик 4“ во Њујорк.

Редик глумеше и во сериите „Изгубени“, „Бош“, „Оз“, како и во филмовите „Ангели кои паѓаат“ и „Гоџила против Конг“.

Роден и израснат во Балтимор, Ленс има диплома по музика на Универзитетот во Рочестер и диплома од Јеил.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Никол Кидман го „пецна“ Том Круз: „Сега можам да носам штикли“

Предраг Петровиќ

Позната актерка која умира, се разведува, а нејзиниот сопруг се грижи само за едно

Ана Ололовска

Позираше без фотошоп за насловна, а сите гледаат во нејзините пазуви

Ана Ололовска

Ѕвездата на филмот „Американска пита“ се најде на листата на 100 највлијателни во 2023 година

Предраг Петровиќ

Хали Бери позираше целосно гола на тераса: Општ колапс на мрежите поради оваа фотографија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Славна актерка: Не знам зошто мајка ми дозволи да позирам гола на 10 години

Катерина Павлова-Николовска