helikopterska nesrekja

Македонија

Одбележани 12 години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце

А1он
Со едноминутно молчење и со положување цвеќе на спомен-обележјето кај катлановско Блаце денеска им се оддаде почит на единаесетте припадници на Армијата кои пред дванаесет
Македонија

Почна судењето за хеликоптерската несреќа кај Струмица

А1он
Со воведни зборови на обвинителството и на одбраната денеска во Струмица почна судењето за хеликоптерската несреќа по повеќе од пет години, откако претходно два пати
Македонија

Повторно одложено судењето за хеликоптерската несреќа кај Струмица

А1он
Судењето за урнувањето на полицискиот хеликоптер пред повеќе од пет години во близина на Струмица, кое требаше да почне денес, е одложено за 29 ноември,
Свет

Се судрија хеликоптер и авион, седум лица загинаа на Мајорка

А1он
Седум лица загинаа при судир на хеликоптер и мал авион над шпанскиот остров Мајорка, соопштија Балеарските власти на „Твитер“. Помеѓу настраданите се три возрасни лица