granicen premin delcevo

Македонија

Нормализирана состојбата на граничниот премин Делчево

А1он
По утринскиот метеж кога се чекаше и до два часа, на граничен премин Делчево за излез од Македонија кон Бугарија во моментот состојбата е нормализирана
Македонија

Гужви за влез во Бугарија: Се чека по два часа, се пропуштаат само по неколку возила

А1он
На граничниот премин кај Делчево има колони возила кои чекаат за влез во Бугарија. Граѓани велат дека чекаат најмалку два часа и дека се пропуштаат
Македонија

Се запали комбе на патот кон граничниот премин Делчево, сообраќајот е во прекин

А1он
Поради интервенција на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) од Делчево на запалено возило, во моментов во застој е сообраќајот на патот Делчево – Ѕвегор – Граничен