gradsko-prilep

Македонија

Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

А1он
Поради минирање затворен за сообраќај е патниот правец Градско-Прилеп кај местото викано „Трите ленти“. Како што информира АМСМ, патниот правец е затворен за сообраќај од
Економија

Сугарески: Надминати наследените проблеми на патот Градско-Прилеп, ќе ги запазиме роковите

А1он
Ги надминавме сите наследени проблеми и сега се забрзани активностите за изградба на втората делница од експресниот пат Градско-Прилеп и ќе ги запазиме роковите за
Економија

Сугарески и Китанов ќе извршат увид во изградбата на експресниот пат Градско-Прилеп

А1он
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов денеска ќе извршат увид во градежните активности за
Македонија

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково