Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

Од:

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково и Камен дол, потврдија за МИА од Службата за итна медицинска помош Кавадарци.

dobivaj vesti na viber

– Во директен судир згмечен бил трактористот од Камен дол, а од силиниот ударот тракторот се превртел и завршил во блискиот ендек. Со животно загрозувачки повреди трактористот е однесен до кавадаречката општа болница, но поради сериозноста на повредите е пренесен на Ургентниот центар во Скопје, информираа од Брзата помош.

Возачот на патничкото моторно возило со битолски регистарски ознаки, инаку жена, се здобила со скршеница, која според Службата за итна помош при Здравствен дом Кавадарци, се карактеризира како тешка телесна повреда.

Би можело да ве интересира

Автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во рампа, повредени две патнички

Горан Наумовски

Четворица повредени откако возило излета од патот Куманово – Свети Николе

Горан Наумовски

Повредени се четворица малолетници, удриле со возило во канделабар кај Клинички центар

Автомобил излета од пат, возачот-млад струмичанец е тешко повреден

Еден загинат во тешката сообраќајна несреќа кај Тајмишка раскрсница на патот Кичево-Гостивар

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Четири лица тешко повредени по удар на гром во близина на Белата куќа

А1он