Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Од:

Поради минирање затворен за сообраќај е патниот правец Градско-Прилеп кај местото викано „Трите ленти“.

Како што информира АМСМ, патниот правец е затворен за сообраќај од 14:50 часот.

Би можело да ве интересира

Во Прилеп се покренува иницијатива за измени во Законот за тутун

А1он

Почна конзервацијата и реставрацијата на монументалниот иконостас во прилепската црква „Свето Благовештение“

А1он

Маскиран прилепчанец од аптека украл 2.500 денари

А1он

Во Прилеп промовирана книгата „Блаже Конески присутен и во македонската драматургија“

А1он

Почна откупот на тутунот, тутунарите очекуваат добра цена поради квалитетниот род

А1он

Подобрени условите во прилепскиот затвор, отворено детско катче за посети на децата на осудените

А1он