Поради минирање во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп

Од:

Поради минирање затворен за сообраќај е патниот правец Градско-Прилеп кај местото викано „Трите ленти“.

dobivaj vesti na viber

Како што информира АМСМ, патниот правец е затворен за сообраќај од 14:50 часот.

Би можело да ве интересира

Прилепски малолетници пиеле алкохол во угостителски објекти

Горан Наумовски

Удар од гром предизвикал пожар во Прилеп, целосно изгорени четири куќи

Катерина Павлова-Николовска

При контроли во Прилеп проведени две лица и констатирани неправилности во угостителски објект

Стојановска: Македонија е заложник на мафијашите и подземјето контролирани од Спасовски и СДСМ

Ковачки: Запален автомобилот на пратеникот Ристески кој најави дека ќе гласа против уставните промени

Катерина Павлова-Николовска

Охриѓанец пренесувал над 86 килограми марихуана по патот Прилеп-Градско

А1он