gjorgjija sajkoski

Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ најавува нова Влада до средината на јуни

А1он
Денес по покана на Државната изборна комисија ги подигнавме мандатите на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и нивните уверенија. Со добивањето на уверенијата, до 28 мај очекуваме
Македонија

Сајкоски: За Битола предвидено е изградба на обиколница што ќе ја поврзува со Грција

А1он
Битола и битолчани ќе бидат во фокусот на идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ вели носителот на листата за Изборната единица 5 од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сакјоски.
Македонија

Сајкоски: ВМРО-ДПМНЕ утре почнува акција „Заедно со народот“

А1он
ВМРО-ДПМНЕ од утре започнува со акцијата „Заедно со народот“. Стотици тимови на партијата низ целата земја, ќе ја отпочнат една од најголемите кампањи и теренски
Македонија

Сајкоски: Приоритет на оваа Влада и на овие министри е грабежот, не е градењето на државата

А1он
„Имаме предлог за разрешување на министер без ресор, министер за кој што Владата и ние пратениците гледаме дека ништо не сработил во периодот додека бил
Македонија

Сајкоски: Според резултатот во Тетово, предвремени парламентарни избори се повеќе од неопходни

А1он
По резултатот од изборите во Тетово, предвремени парламентарни избори се повеќе од неопходни, напиша на својот фејсбук профил Ѓорѓија Сајкоски од ВМРО-ДПМНЕ. „Честитки за големата
Македонија

Сајкоски: Историјата не може да биде предмет на договор помеѓу две држави

А1он
Историјата не може да биде предмет на договор помеѓу две држави, напиша на својот фејсбук профил Ѓорѓија Сајкоски од ВМРО-ДПМНЕ. Сајкоски пишува дека во неколку
Македонија

(ВИДЕО) Сајкоски: Силата е во масовноста и единството на граѓаните

А1он
Продолжуваме со протестите и денес низ цела Македонија и во Скопје. Ги блокираме патните правци Градско – Прилеп, патниот правец Велес – Штип, го блокираме
Македонија

Ѓорѓија Сајкоски е нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ го избра Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар, а според партијата, тој е човек кој „одговорно ќе ги застапува нејзините политики