gazi baba

Македонија

Стајковци: Или ќе ја направите улицава, или нема децата да ги пуштаме на училиште

А1он
Од толку преродба, обнова и експанзија на градење патишта, не може ни една маалска улица да изгледа како што треба. Улицата долга 150 метри во
Македонија

(ВИДЕО) СДСМ: Раскопани и небезбедни улици ја загрозуваат безбедноста на граѓаните

А1он
„Од центарот на Скопје за да стигнеме до Стајковци наместо потребните 15 минути на нас граѓаните ни е потребен половина час. Тоа е така бидејќи
Македонија

Градоначалникот Трајковски во работна посета на Водњан, Хрватска

А1он
Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски беше во работна посета на градот Водњан – Дигнано во Хрватска, каде имал средба со градоначалникот Клаудио Витасовиќ.
Македонија

Во Железара се гради ново училиште по 48 години

А1он
Во населбата Железара во општина Гази Баба  денеска беше поставен камен темелник за изградба на ново  училиште, на локацијата на ОУ „Григор Прличев“, изградено пред
Македонија

Камен-темелник на ново основно училиште во Железара

А1он
Основното училиште „Григор Прличев“ во населбата Железара во Општина Гази Баба ќе добие нова училишна зграда. Камен темелникот на новото основно училиште, што ќе се гради