filipce

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најави поднесување предлог до Собранието за разрешување на Филипче, за СДСМ иницијативата е голо политиканство

А1он
ВМРО-ДПМНЕ вчера најави дека доколку до вторник претпладне министерот за здравство Венко Филипче и неговиот заменик Илир Хасани не достават оставки до Собранието, партијата ќе
Македонија

Филипче да достави оставка до Собранието до вторник, во спротивно ВМРО-ДПМНЕ ќе бара разрешување

А1он
ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе до Собранието предлог одлука за разрешување на министерот за здравство, Венко Филипче и на неговиот заменик, Илир Хасани, рече на денешната
Македонија

СДСМ: Поддршката за Филипче е огромна и реална, монтажите од штабот на ВМРО-ДПМНЕ се нечовечко партиско профитерство

А1он
Додека цела држава жали ВМРО-ДПМНЕ монтира и шири лажни вести за министерот Венко Филипче. Работата и посветеноста на Венко Филипче и неговите дела се препознаени
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Венко Филипче не е доволна, потребна е оставка од Заев

А1он
Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат по обраќањето на министерот за здравство Венко Филипче во кое поднесе оставка од функцијата. „Оставката на Венко Филипче не
Македонија

Извршена втора трансплатација на коскено ткиво кај четириесетгодишна штипјанка

А1он
На Клиниката за Тоарилуц, днеска е направена втората трансплантација на коскено ткиво од починат донор, информира министерот за здравство Венко Филипче. Министерот преку својот фејсбук
Македонија

Филипче: Пациентот на кој минатата среда му беше трансплантирано срце пуштен на домашно лекување

А1он
Пациентот на кој минатата среда му беше трансплантирано срце од денеска е пуштен на домашно лекување. Само седум дена по операцијата тој се чувствува одлично,
Македонија

Филипче: Не се точни тврдењата дека нема протоколи за лекување на Ковид-19

А1он
Тврдењата дека не постои протокол за лекување на пациентите заболени од Ковид-19 се неточни, истакна министерот за здравство Венко Филипче. Во нашата земја, во моментов
Македонија

Филипче: Пациентот на кој во средата му беше трансплатирано срце полека се опоравува

А1он
Во одделот за интензивна нега при Универзитетската клиника за кардиохирургија, постепено се опоравува пациентот на кој му беше трансплантирано срце во средата, информира министерот за
Македонија

Филипче: Никого со сила не тераме да се вакцинира, протестот е уставно загарантирано право, но исто така е и правото на здравје

А1он
Протестот е уставно загарантирано право, но исто такво е и правото на здравје. Мерките кои ги предлагаме се веќе докажано ефикасни, а вакцинацијата единствен начин
Македонија

Филипче се вратил на одмор во Грција по донесените рестрикции за короната

Кристијан Ландов
Министерот за здравство, Венко Филипче, по увидот на состојбата со пожарите и новиte мерки против короната, се вратил во Грција за да го доврши одморот.