evzoni

Македонија

Грција воведува нови рестрикции за влез во земјата преку „Евзони“

А1он
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека до граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од страна на грчката гранична служба од граничниот премин „Евзони“
Македонија

Во Грција само преку „Евзони“ до 15 август

А1он
Министерството за внатрешни работи  ги известува граѓаните дека до граничните служби на граничните премини „Стар Дојран“ и „Меџитлија“ од страна на грчката гранична служба од граничните премини „Дојрани“
Македонија

Грција на 1 јули ќе ја отвори границата со Македонија, но само преминот Евзони

А1он
Копнените граници со Македонија и Албанија, Грција ќе ги отвори на 1 јули, а не на 15 јуни како што првично беше најавено, а ќе
Македонија

ВИДЕО: Блокиран граничниот премин кон Грција

Мери Јордановска
Километарски колони на граничот премин „Евзони“ кон Грција. Иако на македонската граница нема подолги задржувања, од грчка страна се чека со часови. Дел од возачите
Македонија

Јанакис до Франгов: Со деблокирањето на Евзони ќе се нормализира прекуграничниот сообраќај

А1он
Грчкиот амбасадор во Република Македонија Димитрис Јанакис, одговорил на писмото што го добил од гевгелискиот градоначалник Иван Франгов за време на блокадата на граничниот премин
Македонија

Граничниот премин Евзони отворен за сообраќај

А1он
Граничниот премин Евзони деенска е прооден за сите видови на возила, а блокадата од трактори е отстранета, соопшти АМСМ. Поради штрајк на грките земјоделци Евзони