evrovizija 2023

Магазин

Британија: Разочарани сме што на Зеленски не му е дозволено да зборува на Евровизија

А1он
Британската влада денеска го изрази своето разочарување од одлуката на организаторите на Евровизија да не му дозволат на украинскиот претседател Володимир Зеленски да и се
Магазин

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

А1он
Ерменската претставничка на овогодинешната Евровизија, пејачката Brunette, пред два дена ја објави песната Future Lover, со која ќе се натпреварува во Ливерпул, а песната веќе
Магазин

Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија

А1он
После шест недели натпревар, конечно е познат победникот на Мелодифестивален. Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија. Победи со песната Tattoo (Тетоважа) и ќе
Магазин

ВИДЕО: Претставникот на Србија на Евровизија, Лук Блек објави: „Јас сум геј“

А1он
Лука Ивановиќ, односно Лук Блек, се огласи на социјалната мрежа објавувајќи видео со својата пријателка кое брзо стана вирално. Српскиот претставнк на Евровизија оваа година
Магазин

ВИДЕО: Фаворитот победи, ќе ја претставува Италија на Евровизија

А1он
Заврши 73-тото издание на еден од најстарите и најпопуларни фестивали во светот. По 28 песни претставени на Санремо, петте изведувачи со најмногу гласови се пласираа