lorin

Магазин

Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија

А1он
После шест недели натпревар, конечно е познат победникот на Мелодифестивален. Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија. Победи со песната Tattoo (Тетоважа) и ќе
Магазин

ВИДЕО: Фаворитот за победа на Евровизија ги „разнесе“ фановите со својот настап во Шведска

А1он
Од 4-ти февруари до 11-ти март се одржува Мелодифестивален, 63-то издание на шведскиот музички натпревар кој го избира претставникот на Шведска на Евровизија. Вечерва се