Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија

Од:

После шест недели натпревар, конечно е познат победникот на Мелодифестивален. Лорин повторно ќе ја претставува Шведска на Евровизија.

Победи со песната Tattoo (Тетоважа) и ќе се обиде по втор пат да ја однесе победата во Евровизија. Од почетокот на натпреварот се претпоставуваше дека Лорин ќе победи, а Шведска поради нејзиното учество уште од почетокот пак е на листата на фаворити на Евровизија.

Фановите на Евровизија полудеа за Лорин. Нејзината песна веќе некое време е на топ листите во Велика Британија и Ирска, а Твитер е полн со објавување за неа со недели.

Лорин е позната на пошироката јавност за песната Еуфорија, со која победи на Евровизија во 2012 во Баку. Покрај Еуфорија, Лорин има и многу други хитови.

Би можело да ве интересира

Британија: Разочарани сме што на Зеленски не му е дозволено да зборува на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Уште еден фаворит за победа на Евровизија

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Претставникот на Србија на Евровизија, Лук Блек објави: „Јас сум геј“

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Фаворитот за победа на Евровизија ги „разнесе“ фановите со својот настап во Шведска

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Фаворитот победи, ќе ја претставува Италија на Евровизија

Предраг Петровиќ