dzonson

Свет

По оставката на Џонсон, ЕУ најави дека ќе продолжи да бара решенија за Северна Ирска

А1он
Најавеното заминување на британскиот премиер Борис Џонсон не ја менува решеноста на ЕУ да бара решенија за спорот околу царинските одредби по Брегзит во Северна
Свет

Конзервативците на Џонсон ја загубија предноста во анкетите откако се откри нивна божиќна забава во локдаун

А1он
Конзервативната партија на британскиот премиер Борис Џонсон го загуби водството во анкетите наспроти опозициската Лабуристичка партија, по откривањето на наводна божиќна забава за време на
Свет

Британската влада за интервјуто на Хари и Меган: Тоа е работа на Бакингемската Палата

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое се емитуваше
Свет

Џонсон го нарече Трамп поранешен претседател

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон го нарече американскиот претседател Доналд Трамп „поранешен претседател“ додека одговараше на прашања од членовите на Парламентот. Пратеничката на британските лабуристи Анџела
Свет

Џонсон: Се трудиме Британија да се врати во нормала без да загрозиме животи

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека е свесен за проблемите со придржувањето кон мерките за физичко дистанцирање, ветувајќи дека ќе направи се земјата брзо
Свет

Џонсон ја повика ЕУ да се изјасни за британскиот предлог за брегзит

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ја повика Европската унија детално да го изнесе својот став за неговиот план за брегзит, изјавувајќи дека тој веќе направил
Свет

Џонсон до Меј: Дојде време да им се спротивставиш на насилниците во ЕУ

А1он
Велика Британија треба да им се спротивстави на насилниците во ЕУ и да изврши притисок да се постигне договор за слободна трговија, порача поранешниот шеф
Свет

Борис Џонсон ја повика Меј да се откаже од предлозите за Брегзит

А1он
Поранешниот британски министер за надворешни работи Борис Џонсон ја повика премиерката Тереза ​​Меј да се откаже од нејзините предлози за Брегзит, со што го зајакна
Македонија

Заев на средба со американскиот сенатор Рон Џонсон: Импресиониран сум од храброста со која е надминат спорот со Грција

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска се сретна со американскиот сенатор и претседавач на Комитетот за национална безбедност и на Поткомитетот за