dzes bejli

Македонија

Бејли се заблагодари за гостопримството, пристигнува новата амбасадорка Кејт Бирнс

А1он
Американскиот амбасадор Џес Бејли кој си заминува од земјава, на својот Твитер налог се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност.
Македонија

Бејли: Со влезот на земјата во НАТО, ќе се исполни визијата на САД за мир и стабилност на регионот

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска го прими во проштална средба aмбасадорот на САД во Република Северна Македонија, Џес Бејли на која изразувајќи задоволството
Македонија

(ВИДЕО) Бејли: Најмногу ќе ми фалат луѓето, најмалку загадениот воздух

А1он
Амбасадорот на САД, Џес Бејли на социјалните мрежи објави видео во кое одговара на 50 кратки прашања поврзани со неговото искуство во земјата. Тој по