ambasador na sad vo mk

Македонија

Жерновски – Брнз: САД остануваат наш посветен сојузник на патот до полноправно членство во НАТО и ЕУ

А1он
Заменикот министер за надворешни работи, Андреј Жерновски, денеска се сретна со амбасадорката на САД, Кејт Брнс при што разговараа за соработката меѓу двете земји, за
Македонија

Средба на претседателот на Уставниот суд Мурати со американската амбасадорка Брнз

А1он
На денешната средба помеѓу претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија Сали Мурати и амбасадорот на САД во земјава Кејт Мари Брнз, предмет на
Македонија

Бејли се заблагодари за гостопримството, пристигнува новата амбасадорка Кејт Бирнс

А1он
Американскиот амбасадор Џес Бејли кој си заминува од земјава, на својот Твитер налог се заблагодари пишувајќи: „Благодарам Северна Македонија за вашето гостопримство, пријателство и љубезност.