dui

Македонија

На функционерите од ДУИ им „побегна“ авионот за владиното роуд шоу?

А1он
Дали на министрите и претставниците на ДУИ, авионот за најновото роуд шоу на Владата им „побегна“, или пак Слупчане и законот за бранителите си го
Македонија

Глумат криза, а штабовите комуницираат?

А1он
Колку е вистинска кризата во владината коалиција, а колку , како многу пати досега пред јавноста се „глуми“ кавга и патриотизам. Според порталот ОхридСкај, владината
Македонија

Вечерва Централен, утре Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ?

А1он
Вечерва најголемата владејачка партија ќе одржи седница на Централниот комитет во револуционерно Смилево, дознава Press24 од неофицијални партиски извори. Партијата не сака голем медиумски публицитет
Македонија

(ВИДЕО)Османи: Или права и за ОНА или ДУИ излегува од Влада

А1он
Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи ја потврди информацијата, дека синоќешниот разговор Груевски-Ахмети немал разрешница и договор. Основни теми на синоќешните разговори на Али Ахмети со
Македонија

Тачи го поддржува Ахмети против Законот за бранители

А1он
Лидерот на Демократската Партија на Албаниците, Мендух Тачи, го поддржа ставот на ДУИ за блокирање на донесувањето на закон за посебни права на бранителите и