droga

Свет

Уапсен шефот на колумбискиот нарко картел Урабенос

А1он
Шефот на колумбискиот нарко картел Урабенос, Хенри де Хесус Лопес е уапсен во Аргентина по повеќемесечна потера, соопштија аргентинските власти. Колумбиската полиција се обидувала да
Регион

Романските специјалци запленија 50 килограми кокаин

А1он
Во северозападниот град Сату Маре во Романија, специјалната романска антитерористичка служба запленила 50 килограми, висококвалитетен кокаин од Јужна Америка. Вредноста на запленетата дрога се проценува
Свет

Албанците го контролираат нарко пазарот во Франција

А1он
Во написот на францускиот весник „Ла Фигаро“ се тврди дека Албанците и Турците го контролираат пазарот на хероин во земјата, пренесуваат албанските медиуми. Повикувајќи се
Регион

Запленет еден тон марихуана на албанско-грчката граница

А1он
Албанската полиција вчеравечер во јужниот дел на земјата заплени еден тон дрога од типот марихуана, соопшти албанското МВР. Дрогата била откриена на Граничниот премин „Какавија”
Македонија

ФОТО: Полицијата пронајде 85 стебла канабис сатива кај Желино

А1он
Во тетовското село Желино, кај месноста „Студена вода“ полицијата пронајде 85 стебла канабис сатива високи над два метри, соопшти тетовската полиција. Стеблата се пронајдени во нива
Македонија

ВИДЕО: На „Деве Баир” запленети 13,5 килограми хероин

А1он
Полицијата заплени 13,5 килограми хероин на влезот во Македонија од Бугарија на граничниот премин „Деве Баир“ – Крива Паланка, вреден повеќе од 1.000.000 евра. Дрогата