dpmne

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Засадувањето на неколку дрвца не може да се спореди со проектите на Коце

А1он
Засадувањето на неколку дрвца за пред камери неможе никако да се споредат со проектите за озеленување на Градот Скопје што се реализирани во мандатот на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетата на „Прогрес“ го залажува членството на СДСМ

А1он
Резултатите од анкетата на „партискиот институт на СДСМ“, „Прогрес“, има за цел да го самозалажува членството на СДСМ, реагира ВМРО-ДПМНЕ откако денеска Институтот објави анкета
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ бара средба за анкетната, која веќе беше закажана

А1он
Барањето на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски до претседателот Ѓорге Иванов за иницијатива за формирање комисија за утврдување на фактите за настаните од 24 декември
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Макрадули краде слики од Интернет и ги претставува како свои идеи

А1он
Градот Скопје веќе распиша конкурс за одбележување на педесетгодишнината од катастрофалниот земјотрес и таа постапка е транспаретна и секој кој го интересира можел да ја
Македонија

Лазаревски: Планираме капитални проекти во Злокуќани

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција презентираше дел од програмата на кандидатката за градоначалник на Карпош посветена на решавањето на проблемите на граѓаните во населбата Злокуќани. Носителот
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ги повлекува советничките листи во Струга и Кичево

А1он
Државната изборна комисија попладнево ќе одржи итна седница на која ќе биде разгледано барањето од овластениот претставник на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ за повлекување на