ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните очекуваат СДСМ да го исполни ветеното

Од:

Наместо да започне да работи на реализирање на ветувањата што ги даде на граѓаните, СДСМ работи на креирање на лажни вести со цел граѓаните да заборават на нивните ветувања, порачува ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение до медиумите.

– СДС наместо да започне да работи на стратегија како да привлече странски инвестиции тие работат на стратегија како да се оцрни раководството на ВМРО-ДПМНЕ. На своите први седници наместо да се погрижи за обезбедување на подобри услови на граѓаните преку носење одлука на покачување на плати и пензии како тие што ветија, СДС сепак се одлучи да донесе одлука за разрешување на републичкиот јавен обвинител, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Се посочува дека граѓаните од СДСМ очекуваат да ги исполни ветувањата за минимална плата од 16.000 денари, просечна плата од 30.000 денари, а на лекарите плата од 100.000 денари, изградба на нови 500 километри автопат,…

– Граѓаните од Заев не очекуваат лаги и манипулации, туку исполнување на ветеното членство на Република Македонија во ЕУ и НАТО без да се задира во идентитетски прашања. Уште првите денови граѓаните видоа колку вреди зборот на СДС и нивниот претседател Зоран Заев, се потенцира во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Тасевска: Дополнителни 1.100 стечајци ќе добиваат месечен надомест од над 9.200 денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Криминалот и корупцијата имаат име и презиме – Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ нуди исти луѓе со исти лаги, време е да замине во историја

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Мега скандал и шверцерско носење на ребаланс на буџет во Општина Гази Баба на седница која трае 20 часа, градоначалникот Георгиевски штити криминални интереси

Ана Ололовска