donacija

Македонија

Унгарија ни донира 6.000 вакцини, Спасовски вели дека се за граничните полицајци

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на граничниот премин Меѓународен аеродром „Скопје” ја пречекаа делегацијата предводена од
Македонија

Четири респиратори за Клиниката за детски болести донирани од Словачка

А1он
Четири респиратори кои ќе се користат за лекување пациенти со Ковид-19 хоспитализирани на Клиниката за детски болести беа донирани денеска од владата на Словачка. Апаратите
Свет

САД ќе ги донираат сите свои 60 милиони дози од вакцината „АстраЗенека“ низ светот

А1он
САД ќе го дистрибуираат целиот контингент на вакцини АстраЗенека на други земји веднаш штом вакцината ќе ја помине ревизијата на федералните здравствени служби, а станува
Македонија

Филипче: 2.000 вакцини „Синофарм“, донација од OАЕ, вечерва пристигнуваат во Македонија

А1он
Две илјади кинески вакцини од прозиводителот „Синофарм“ пристигнаа на аеродомот во Софија и до вечер ќе пристигнат во нашата земја, објави попладнево на својот фејсбук
Македонија

Халк Осигурување како општествена одговорна компанија – донираше прочистувачи на воздух на Универзитетска клиника за детска хирургија

А1он
Влогот во здравјето и безгрижниот живот, особено на најмалите – децата, е влог во сигурна и безбедна иднина на сите нас. Халк Осигурување АД Скопје
Македонија

Credissimo донира топол оброк на Клиниката за инфективни болести

А1он
Пандемијата предизвикана од вирусот ковид-19, која трае веќе една година, со сигурност наметна нови предизвици и тешкотии во секојдневното функционирање, но сепак најголемиот товар го
Македонија

Јапонци платија за новото парно греење за училиштето во Долни Дисан

А1он
Со грант од Амбасадата на Јапонија, инсталирано е ново, парно греење со пелети во подрачното училиштето во неготинското село Долни Дисан. Денеска увид на лице
Македонија

Донација на Sport Life во апарати за кислород: Нови кислородни концентратори за педијатријата во Велес

А1он
Sport Life обложувалниците донираа два кислородни концентратори наменети за Општата болница во Велес, а за потребите на детскиот оддел и одделот за неонатологија. Донацијата на
Култура

Донација за СОС Детско село од „Арс Ламина“ и Зоран Спасов-Ѕоф

А1он
„СОС Детско село“ доби донација од 350 илјади денари од издавачката куќа „Арс Ламина“ и авторот Зоран Спасов – Ѕоф. Средствата се собрани преку кампањата
Македонија

НАТО ни донира опрема за вентилатори, со јапонски пари ќе купуваме машина за рециклирање медицински отпад

А1он
Договор за поддршка во рамки на јапонската грант програма за мали проекти за човековата безбедност (GGP) во државава потпишаа денеска јапонскиот амбасадор Хиронори Савада и