divo naselje

Македонија

СДСМ: Нема спас за Груевски од регуларни избори по кои се ќе се дознае па и за Диво Насеље

А1он
На Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ниту телевизија Сител, ниту сите медиумите под контрола на купче повеќе не можат да им помогнат во нарачаните манипулациии со
Македонија

Почна новото судење за „Дива населба“

А1он
Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“, почна денеска во големата сала на Врховниот суд. Целата постапка стартува одново откако судот
Македонија

Ново рочиште за обвинетите за „Дива населба“

А1он
Ново судско рочиште против обвинетите за тероризам во случајот „Дива населба“ денеска треба да се одржи во големата сала на Врховниот суд. Судењето претходно беше
Македонија

(ВИДЕО) Случајот „Диво насеље“ не бил побаран од Специјалното јавно обвинителство

А1он
„Не сум виновен“, „Ова не е правда“, „Само затоа што сум Албанец – сум и терорист“, со овие зборови 29 – те обвинети за тероризам