dik

Македонија

ДИК ги разгледува приговорите на ДУИ за општина Долнени

А1он
Државната изборна комисија на денешната седница отфрли два приговора на ДУИ за вториот круг од гласањето на локалните избори во Општина Долнени. Против приговорите гласаа
Македонија

ДИК ги разгледа приговорите, партиите имаат право на тужба до Управниот суд

А1он
Државната изборна комисија доцна синоќа ги разгледа и ги одби сите 252 приговори поднесени од Социјалдемократскиот сојуз за вториот круг од локалните избори за 15
Македонија

ДИК го откри „бугарскиот воз“ на изборите

А1он
Зијадин Села од ДПА е градоначалник на Струга. По долга, мачна и жестока расправа, резултат од гласањето во Државната изборна комисија е дека прифатените приговори од
Македонија

Во ДИК меѓупартиската премина во меѓуетничка кавга за изборите во Струга

А1он
Тензична атмосфера, кавги, расправии и закани, вака минува расправата во Државната изборна комисија по приговорите на ВМРО-ДПМНЕ за гласањето во вториот круг во Струга. Меѓупартиската
Македонија

Ибраими бара повторно разгледување на прифатените приговори од ВМРО-ДПМНЕ за Струга

А1он
Членот на Државната изборна комисија предложен од ДПА Бедредин Ибраими на денешната седница на Комисијата побара по службена должност повторно да бидат разгледани прифатените приговори од ВМРО-ДПМНЕ за
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ приговара зошто самите не ја повикале полицијата

А1он
ВМРО-ДПМНЕ со идентични приговори за сите 66 избирачки места во општина Центар се обидува да ја оспори победата на Андреј Жерновски. На сите места приговараат
Македонија

(ВИДЕО) Кондарко: Кој ги носеше лицата од Пустец да гласаат и кој им даде лични карти и адреси

А1он
Досега ДИК разгледа и одби како неосновани 12 приговори од ВМРО-ДПМНЕ за Општина Центар. Сите приговори се со идентична содржина, ВМРО-ДПМНЕ тврди дека членови на