dea

Регион

Албанец дилал дрога во Америка, дома му запленија имот вреден 1,2 милиони долари

А1он
Албанската полиција изврши превентивна заплена на имот вреден околу 1.200.000 долари, кои му припаѓаат на 44-годишен албански државјанин, уапсен во САД од американската агенција ДЕА
Регион

Со помош на специјални нуркачи откриени над 46 килограми кокаин во брод што од Бразил стигнал во Грција

А1он
Грчката крајбрежна служба откри и заплени 46 килограми и 710 грама кокаин во товарен брод што пловел под знаме од Маршалските острови, а од Бразил
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Трајче Заев чиј шофер беше уапсен заминал во Дубаи

А1он
Кланот Заеви прерасна во картел Заеви и тоа го потврди МВР. После цел ден молк, МВР на Спасовски призна дека во текот на акција за