ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Трајче Заев чиј шофер беше уапсен заминал во Дубаи

Од:

Кланот Заеви прерасна во картел Заеви и тоа го потврди МВР. После цел ден молк, МВР на Спасовски призна дека во текот на акција за спречување на шверц на дрога предводена од американската ДЕА, уапсен бил личниот шофер на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

„Личниот шофер на Заеви Александар Ушилковски, заедно со командирот на прилепската полиција Кире Спиркоски – Чипсио, директно поставен од Оливер Спасовски, го предводеле транспортот на нарко пратката во белото комбе со грчки таблици. Во комбето имало марихуана, омилениот бизнис на Заеви, во вредност од 800 илјади евра. Пратката со марихуана тргнала од Фирмата Медика 420 од Битола. Патем оваа фирма се поврзува директно со фамилијата Заеви. Братучедите на Зоран Заев, Трајче и Вице. Исто така треба да одговорат дали Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев е во Македонија или избегал во Дубаи“ – се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Гурбетџија во Шведска измамен за заем од 25.000 евра, сограѓанин од Дебар требало да му врати 35.000

Жарко Настоски

Василевска: Реформите во образованието се домашни и странски нарачки за чистење на националните белези

Владата демантира дека премиерот Заев имал контакти или соработка со Пекер

Маркоска: Антинародното ВМРО-ДПМНЕ е против отпремнини од 20 илјади евра за војниците

Арсовски: СДСМ сака да украде 600 илјади евра преку маркетинг кампања

Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од пат