braniteli

Македонија

Тачи го поддржува Ахмети против Законот за бранители

А1он
Лидерот на Демократската Партија на Албаниците, Мендух Тачи, го поддржа ставот на ДУИ за блокирање на донесувањето на закон за посебни права на бранителите и
Македонија

Бранители: Во кома бевме кога ги амнестираа теротистите

А1он
До кога ќе не третираат како терористи, прашуваат бранителите. Срамота е велат семејствата на загинатите и ранети бранители да умираат од глад. „Како во кома