bojmacaliev

Македонија

Бојмацалиев: МВР гарантира фер, слободни и демократски избори

А1он
Денеска дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски и државната секретарка Магдалена Несторовска го
Македонија

Бојмацалиев: Над 100.000 граѓани ги чекаат личните документи, пробиен е законскиот рок

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев запрашан за застојот во издавање на личните документи образложи дека со доаѓањето на техничката влада, министерот направи
Македонија

Бојмацалиев: Со пет пловни објекти ја гарантираме безбедноста на границата и на Охридското Езеро

Орце Костов
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, и со помошник директорот на Одделот за
Македонија

(ВИДЕО) Бојмацалиев: Обезбедени финансии за бонус плата која ќе ја исплатиме по изборите

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денеска оствари работна посета на СВР Велес, каде што оствари средба со раководството на оваа организациска единица,
Македонија

Тошковски: Несериозни и непрофесионални се изјавите за убиството на лекарот

А1он
Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски денеска ги оцени како несериозни и непрофесионални изјавите од било кој функционер за убиството во Железара
Македонија

Бојмацалиев: Осум милиони денари вложени во станицата во Кривогаштани, со дигитални радари и дрегери намалени сообраќајни незгоди

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, оствари работна посета на Ропотово, Македонски брод и Кривогаштани каде што оствари работни средби со раководствата на
Македонија

Бојмацалиев: Намалена илегална миграција за 50 отсто

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев денеска во Прифатниот центар Винојуг во Гевгелија присуствуваше на Координативниот состанок во организација на раководството на Регионалниот
Македонија

Бојмацалиев: Важно е граѓаните да ги знаат позициите на политичките партии, но и да препознаат дезинформации и лажни вести

А1он
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за српскиот весник Данас беше запрашан за претстојните избори во Република Северна Македонија. „Важно е