bocvarski

Македонија

(ВИДЕО) Бочварски: Обезбедени се пари за изградба на патот Дреново-Градско

А1он
Благој Бочварски, потпретседателот на СДСМ денеска во изјава за медиумите рече дека Владата предводена од СДСМ и надлежното министерство обезбедиле грант од 35,4 милиони евра,
Македонија

Бочварски: Никогаш повеќе личните желби на поединци нема да бидат над интересите и потребите на граѓаните

А1он
Благој Бочварски, потпретседател на СДСМ, денеска одржа прес-конференција на која што кажа дека додека мнозинството граѓани живееле под прагот на сиромаштија, во долгови и со
Македонија

ВИДЕО: Бочварски ја изнесе Јанкулоска на говорница

А1он
Пратеникот од СДСМ, Благој Бочварски на собраниската говорница извади фотографија од Гордана Јанкулоска на која пишуваше „Разговор Јанкулоска со Ставрески: Ние работиме против државата“. –
Македонија

(ВИДЕО) Бочварски: Лошите и небезбедни патишта во земјава земаат многу човечки жртви

А1он
Поради погрешните политики на криминалната власт Македонија загуби речиси 100 милиони евра неповратни средства од ЕУ за инфраструктурни проекти. Без да се задолжуваат граѓаните, 100
Македонија

Бочварски: Македонија со најмалку инвестиции во патишта во регионот, нема развој со криминална власт

А1он
СДСМ денеска на прес-конференција обвини дека во првиот квартал од оваа година, реализирани се само само 13 отсто од планираните инвестиции во инфраструктурата и оти