ВИДЕО: Бочварски ја изнесе Јанкулоска на говорница

Од:

Пратеникот од СДСМ, Благој Бочварски на собраниската говорница извади фотографија од Гордана Јанкулоска на која пишуваше „Разговор Јанкулоска со Ставрески: Ние работиме против државата“.

– Смешни се репликите и контра-репликите ваши. Велите ги сакате Албанците, а зборувате за „чиста Македонија“. Велите ќе ви дадеме 51 пратеник, а во друга реплика велите овие се предавници, рече Бочварски.

Тој ги обвини пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дека се грижат за разединување, а не обединување на Македонија.

Би можело да ве интересира

Џафери на Конференција во Атина, ќе се сретне со претседателот на грчкиот Парламент

Ана Ололовска

Џафери: Работиме на подобрување на транспарентноста на Парламентот

Џафери: Потребна е кредибилна европска перспектива за Западен Балкан, заснована на систем на заслуги

Ана Ололовска

Тројца амбасадори ќе ги претстават своите платформи пред собраниската Комисија за надворешна политика

Ана Ололовска

Џафери: Предлог-одлуката за формирање Анкетна комисија се враќа како неуредна, истата да се усогласи во рок од 15 дена

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митрески: ВМРО-ДПМНЕ во Собрание блокира се што е во интерес на граѓаните

Ана Ололовска