blerim reka

Македонија

Река: Не може да се чека уште 20 годинини за Албанец да биде претседател на државата

А1он
Кандидатот за претседател Блерим Река вечерва на конвенција во Дебар нагласи дека е време и Албанците да имаат претседател на државата. Тој во присуство на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Села и Касами: Река е симболот за консензуален кандидат

А1он
Даваме поддршка за кандидатурата на професор Блерим Река за претседател на Северна Македонија, ова е најдобрата понуда за граѓаните, тој има добар концепт и визија
Македонија

Блерим Река ги собра потребните потписи за претседателска кандидатура

А1он
Независниот кандидат Блерим Река ги собра потребните потписи за кандидатурата за претседател на државата. „Ве информираме дека независниот кандидат, проф. д-р Блерим Река, сега и