belivuk

Регион

Миљковиќ бил касапот во кланот на Беливук – брутално ги малтретирал жртвите, им ги вадел очите, им ги сечел ушите…

А1он
Марко Миљковиќ Маре, кој важи за десна рака на Вељко Беливук, наречен Вељa Неволја, наводно бил касапот во кланот и творец на монструозни идеи за
Регион

(ВИДЕО) Грозоморни детали од мачењето на „Пинк пантерот“ Љепоја: Бездушните убијци се изживувале 24 часа

А1он
Ченот на познатата група крадци „Пинк пантер“, Милан Љепоја, кој бил жртва на српската криминална група предводена од Вељко Беливук, бил ѕверски измачуван цели 24
Регион

Полициските кучиња пронајдоа коски во близина на викендичката на Вељко Беливук

А1он
Дваесетина коски кои наликувале на човечки, биле пронајдени вчера и денеска на депонијата во Винча. Се претпоставува дека тоа се коски од жртвите на криминалната
Регион

ВИДЕО: Екипата на српскиот мафијаш Веља Неволја секогаш на ист начин мамела жртви во куќата на стравот од каде никогаш не излегле

А1он
Криминалната организација на Вељко Беливук, познат како Веља Неволја, имала подмолен Modus operandi секогаш кога некој ќе им се замерел – жртвата ќе ја привлече
Регион

Уапсени полицајци поврзани со криминалната група на Вељко Беливук

А1он
По вчерашната најава на Советот за национална безбедност со кој претседаваше претседател Александар Вучиќ, за санкционирање на оние лица од редовите на државата, кои соработувале,
Регион

Власта на Вучиќ ја поддржувала криминалната група на Вељко Беливук, обвини српската опозиција

А1он
Претседателот на српската Партија за слобода и правда (ССП), Драган Ѓилас, и лидерот на Двери, Бошко Обрадовиќ, во одвоени писмени изјави по повод апсењето на
Регион

ВИДЕО: Српската полиција ја пребарува областа околу Смедеревски пат, вклучени се и кучиња во потрага по остатоци од тела

А1он
И денес, четврти ден по ред, српската полиција спроведува истрага во викенд куќата во Ритопек, за која постои сомневање дека екипата на Вељко Беливук, попознат
Регион

Специјалци со багери го копаа дворот на викендицата на уапсениот српски мафијаш: Се трага по остатоци од телата на жртвите

А1он
Трет ден по ред, српската полиција врши истрага во викенд куќа во Ритопек близу Белград, за што се сомнева дека е местото каде се мачени
Регион

ВИДЕО: Ужасна свирепост на српските криминалци – во викендички ги топеле во киселина распарчените тела на жртвите

А1он
Во една од најголемите акции на српската држава против организираниот криминал во последните децении, денеска се уапсени членови на мафијашка група која со години ширела