bekteshi

Економија

Бектеши: Доколку има потреба ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените

А1он
Мерките ги даваат своите резултати во делот на зачувување на животниот стандард. Во случај одредена мерка да се злоупотреби не само што ќе ја продолжиме,
Видео Македонија СКЕН

Видео: Млаки радијатори, се штеди ли на греење, ќе поскапи ли парното?

Анита Петровска Рајковиќ
Обезбедено е греење до крајот на месецот, а деновиве ќе се знае од кого и по која цена ќе се набавуваат енергенти за периодот од
Економија

Лебот, маслото и млекото ќе поевтинат за 10 отсто, компаниите производители ќе плаќаат дупло поевтина струја од сегашната

Маја Илиевска-Пачемска
Компаниите кои произведуваат основни прехранбени продукти ќе плаќаат двојно пониска цена за струја од сегашната, а тоа треба да ги намали цените на крајните производи.
Македонија

Бектеши на Првиот Балкански форум: Имаме шанса со заедничка соработка да ја смениме економската иднина на регионот

А1он
Да го направиме Балканот, наместо регион што асоцира на предизвици, да биде место што нуди позитивни можности, активна регионална соработка и пријателство меѓу соседите, економски