Видео: Млаки радијатори, се штеди ли на греење, ќе поскапи ли парното?

Од:

Обезбедено е греење до крајот на месецот, а деновиве ќе се знае од кого и по која цена ќе се набавуваат енергенти за периодот од јануари до крајот на грејната сезона. Дали треба да стравуваме од поскапување на сметките?

Штеди ли ЕСМ греење на сметка на поладни радијатори во становите?

Можете ли да се докажете дека радијаторите ви се млаки? Што мора да направите ако сакате да влезете во битка со снабдувачот на греење за да докажете дека парното ви е слабо.

Гледајте во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

Ковачевски официјално се повлекува од функцијата претседател на СДСМ

Горан Наумовски

Ковачевски го призна поразот: Денешниот резултат е разочарувачки, на СДСМ му е зададен тежок удар

Анита Петровска Рајковиќ

(ВИДЕО) Ковачевски: Oва е последниот повик за Европа, ние не се откажуваме!

Горан Наумовски

Ковачевски за Ден на македонскиот јазик: Македонскиот јазик денес е на исто рамниште со официјалните јазици во ЕУ, тој е темел на нашиот идентитет

(ВИДЕО) Ковачевски: СДСМ мора да биде силна во Собранието, преголема моќ кај ДПМНЕ ќе значи и крај на нашите ЕУ перспективи

А1он

(ВИДЕО) Ковачевски: Најлесно е да се гласа против, само со глас За може да одиме напред кон просперитет

А1он