baern

Спорт

Боатенг: Можам да кажам дека ќе останам во Баерн, тренерот Флик ми верува

А1он
Дефанзивецот на Баерн, Џером Боатенг соопшти дека и во иднина се гледа како дел од баварскиот клуб. – Размислував за мојата иднина уште пред назначувањето
Спорт

Перишиќ ги мина лекарските прегледи во Баерн, се чека официјализирање на трансферот

А1он
Играчот од средниот ред на Интер, Иван Перишиќ е близу до трансфер во Баерн. Тој веќе ги помина медицинските тестови, пренесува „Билд“. – Ќе се
Спорт

Невил кон Ливерпул: Изгубете од Баерн, за да ја освоите титулата во Англија!

А1он
Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед Гери Невил, кој во моментов работи како аналитичар за Скај Спортс, даде интересен совет на Ливерпул. Според него тимот треба