baern

Спорт

Боатенг и Коман ќе бидат подготвени за мечот против Барселона, тврди извор

А1он
Дефанзивецот Џером Боатенг и играчот од средниот ред Кингсли Коман ќе закрепнат навреме за натпреварот Баерн – Барселона, пренесува „Марка“. Според изворот, Боатенг, кој се
Спорт

Барселона и Баерн ја комплетираа листата на четвртфиналисти во Лигата на шампионите

А1он
Барселона и Баерн Минхен се пласираа помеѓу осумте најдобри екипи во фудбалската Лига на шампиони по вечерашните победи над Наполи, односно Челзи. На „Камп Ноу“
Спорт

Алаба повреден за дуелот меѓу Баерн и Фрајбург, Перишиќ и Гнабри неизвесни

А1он
Тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, зборуваше за ситуацијата со екипирањето во тимот пред натпреварот од Бундеслигата во 33. коло против Фрајбург. Баварците веќе ја обезбедија
Спорт

Румениге: Не очекував дека кроткиот и повлечен Флик ќе го води Баерн толку успешно

А1он
Поранешниот напаѓач на Баерн Минхен, Михаел Румениге призна дека не очекувал дека Ханси Флик во принцип ќе има вакви добри резултати во клубот. Стратегот стана
Спорт

Левандовски ја игра најпродуктивната сезона во својата кариера

А1он
Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски, постави нов личен рекорд. Тој со денешниот погодокот против Баер во натпреварот од 30-то коло од Бундеслигата ја игра најефикасната
Спорт

Баерн направи уште еден исчекор кон нов шампионски трофеј

А1он
Фудбалерите на Баерн Минхен сигурно чекорат кон нов трофеј во Бундеслигата. Баварците попладнево успешно го поминаа гостувањето во Леверкузен совладувајќи го Баер. Гостинска победа забележа