avtobuska nesrekja

Регион

На возачот на косовскиот автобус му се заканува казна од 15 години затвор

А1он
Возачот на автобусот, во кој вчера загинаа 10 лица, а над 40 се повредени во близина на Славонски Брод, денеска ќе се појави пред Државното
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автобус падна од мост во канал во Индија, се удавија најмалку 40 луѓе

А1он
Најмалку 40 лица денеска загинаа во сообраќајна несреќа во Индија кога автобус во кој имало 60 патници, падна од мост во канал. Автобусот излетал од
Македонија

Се преврте автобус кај Кочани, шестмина повредени

А1он
Автобус се преврте попладнево околу 15 часот на влезот на Кочани кај хотел „Национал“ и заврши во отвор покрај железничката пруга. Според првичните информации, повредени
Свет

Девет лица загинаа, повеќе од 20 повредени во автобуска несреќа во Русија

А1он
Најмалку девет лица загинаа, а 21 се повредени во директен судар меѓу патнички автобус и камион во руската Јарославска област, јавија руските медиуми, пренесувајќи ги
Свет

Во автобуска несреќа загинаа 17 мигранти во источна Турција

А1он
Седумнаесет лица загинаа, а 50 се повредени откако автобус во кој се превезувале мигранти се преврте во турската источна провинција Ван, соопшти гувернерот на провинцијата
Македонија

МНР: Идентификувани двајца од тројцата починати патници од автобусот што се преврте кај Лесковац

А1он
Во автобуската несреќа која што се случи во близина на Лесковац во Србија рано утрово, загинаа три лица, од кои идентификувани се една 68-годишна жена