Се преврте автобус кај Кочани, шестмина повредени

Од:

Автобус се преврте попладнево околу 15 часот на влезот на Кочани кај хотел „Национал“ и заврши во отвор покрај железничката пруга. Според првичните информации, повредени се шест лица и итно се префрлени во Општата болница во Кочани.

dobivaj vesti na viber

Автобусот возел на релацијата Штип – Кочани и во моментот на несреќата немало поголем број патници. Неофицијално, возачот на автобусот се обидел да избегне возило што му го попречило патот, по што поради влажниот коловоз излетал од патот.

Увид во несреќата прави истражен судија, а сообраќајната полиција ги пропушта возилата наизменично.

Би можело да ве интересира

Обвинителството поведе постапка против скопјанец за сообраќајката во која загина 14-годишно момче

Катерина Павлова-Николовска

Грк фатен со 1250 кутии шверцувани цигари

МВР со детали за сообраќајката во Козле: Загинатото момче е малолетно

Ана Ололовска

Младо момче загина во несреќа која се случи во Козле

Ландов

40-годишник од скопско пронајден мртов на градилиште

Катерина Павлова-Николовска

Тело пронајдено во скопското село Орман

Катерина Павлова-Николовска