anima mundi

Магазин

Акција за вдомување миленичиња

А1он
Здружението за заштита на животните „Анима мунди“ во соработка со Општина Карпош денеска напладне пред трговскиот центар „Сити мол“ организира акција за вдомување домашни миленичиња
Македонија

Појава на труење на животни на планината „Кожуф”

А1он
Портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска денеска информира дека е примена пријава од шумското стопанство „Бор” во која било наведено дека кај меснота викана „Трибор”
Македонија

ФОТО: Првото куче од Македонија со инвалидска количка замина за Америка

А1он
Жиле, првото куче во Македонија кое се движеше со помош на инвалидска количка, денеска стигна во Пенсилванија, САД, каде што го посвои семејството Хамон. За
Македонија

ФОТО: Центар и „Анима Мунди“ ги „испеглаа“ разликите

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски, Претседателот на Советот на Општина, Центар Мирослав Шиповивиќ и претставниците на Здружението за заштита на правата на животните „Анима
Македонија

Анима Мунди протестно пред „Балкански“ против циркусни точки со животни

А1он
Здружението за заштита на животните, Анима Мунди, организира протест денеска во 16 часот пред циркусот Балкански, како знак на револт против измачувањето на животните во
Македонија

„Анима Мунди“ и општина Куманово заедно за квалитетна животна средина

А1он
Здружението за заштита на животни „Анима Мунди“ потпиша Меморандум за соработка со општина Куманово. Со Меморандумот ќе се спроведе проектот во доменот на комуналната зоохигиена,