albanski drzavjani

Македонија

Протерани петмина албански државјани што илегално влегле во Македонија од Грција

А1он
Полицајци од „Богородица“ вчера ги привеле албанските државјани Т.Л. (46), Ч.Е. (33), П.Е. (36), Ш.Е. (33) и Б.А. (40), поради непочитување на член 9 став
Македонија

На преминот „Богородица“ откриени 50 килограми марихуана кај албански државјани

А1он
На граничниот премин „Богородица“ претпладнево, службите пронашле 50 килограми марихуана при контрола на возило „опел мерива“ со албанска национална ознака, управувано од 44 годишник од