На преминот „Богородица“ откриени 50 килограми марихуана кај албански државјани

Од:

На граничниот премин „Богородица“ претпладнево, службите пронашле 50 килограми марихуана при контрола на возило „опел мерива“ со албанска национална ознака, управувано од 44 годишник од Албанија, чиј сопатник било 18-годишно лице исто така државјанин на Албанија.

Како што информираат од МВР, дрогата била сместена во посебен бункер во возилото.

Лицата и возилото биле преземени од Одделението за истраги при Царинската управа.

Би можело да ве интересира

600 метарски тунел за криумчарење под мексиканската граница пронајден од американската полиција

А1он

Во Холандија отворени кафулињата што продаваат марихуана и хашиш

А1он

Приведени двајца кичевци кај кои е пронајдена марихуана и кокаин

Ана Ололовска

Обвинение за 20-годишен арчиновец за неовластена продажба на марихуана

Ана Ололовска

Триесет и пет лица на суд за користење дрога во првите два месеца од оваа година

Ландов

Притвор за скопјанец кај кој е пронајдена разновидна дрога

Ландов